karp-fan.pl

karp-fan.pl

karp z grilla

karp z grilla

Różnice między Spirulina i Chlorella

Wielu ludzi stają się świadomi żywieniowo dostępnych składników odżywczych w żywności jedzą. Rzeczywiście, są coraz bardziej świadomi, że większość produktów spożywczych się jeść mieli dużo żywienia przetwarzane na zewnątrz i mają niską wartość odżywczą. Z tego powodu wiele firm oferuje suplementy, aby pomóc ludziom ich potrzeb żywieniowych.domy z bali całoroczne

Ponieważ nauka staje się bardziej zaawansowane, a ludzie stają się bardziej świadomi suplementów, które mogą pomóc zapewnić im podstawowych potrzeb żywieniowych, to ciekawe, że wielu badaczy wrócić do jednokomórkowego glonów. Tak naprawdę są dwa różne gatunki glonów Spirulina i Chlorella, które zdają się być walczą o pierwsze miejsce jako nowy super-żywności, który dostarcza większość potrzeb żywieniowych osób. Spójrzmy na niektóre z różnic i podobieństw tych dwóch mikroskopijnych cudów.

karp z grilla

Spirulina jest niebiesko-zielone algi w kształcie cewki, które mogą znajdować się w zasięgu zarówno świeżych jak i słonej wody. Okaże się w oceanach na całym świecie. Z drugiej strony, Chlorella to algi zielone, która jest sferyczna. Wymaga tylko dwutlenek węgla, wody, światła słonecznego i niewielkie ilości minerałów dla reprodukcji. Ponieważ są one zarówno organizmy jednokomórkowe, masowej produkcji i zbioru zostały postawione pewne problemy, które zaczynają być rozwiązany, ponieważ oba okazały się mieć wiele ważnych składników odżywczych dostępne. Teraz są one uprawiane w sztucznych stawach okrągłych, aby pomóc w rozprzestrzenianiu się skażenia i zbiorów.

Chlorella została określona zawierają około 45% białka, 20% tłuszczu, 20% węglowodanów, 5% włókna i 10% minerałów i witamin. Środki Spirulina między 55% i 77% białka, ale uważa się, białka całkowitego. Oznacza to, że to obejmuje wszystkie z ośmiu aminokwasów, które są niezbędne, jak również 14 inne, mniej istotne aminokwasów.

- autor artykułu